Darmowy certyfikat SSL z CloudFlare? Jak pozyskać i zainstalować?

Rafał

Cześć! Nazywam się Rafał, tworzę strony internetowe oraz piszę artykuły na ten temat. W razie gdybyś miał jakiś problem z tematyką tworzenia stron internetowych pisz śmiało!
Opublikowano: 22 Sty, 2019

Jedna ze stron, która pozwala uzyskać darmowy certyfikat SSL.Dlaczego darmowy certyfikat SSL jest tak ważny? Ideą WordPressa jest dostarczenie systemu, który pozwala nawet osobom niezaznajomionym z programowaniem na prowadzenie profesjonalnej strony internetowej, sklepu e-commerce, czy bloga.  Większości ludzi prowadzących witrynę opartą o WordPressie chce zwiększyć swoją widoczności w wyszukiwarkach internetowych. Algorytmy Google z pewnością biorą pod uwagę obecność certyfikatu SSL na stronie. Wiele osób uważa, że nie są w stanie poradzić sobie z jego implementacją. Nie chcą również przeznaczyć na to dodatkowego budżetu, z pewnością jest to błąd. Okazuje się jednak, że istnieje rozwiązanie, które bezsprzecznie niszczy te dwie obiekcje. Reasumując certyfikat SSL na stronie internetowej jest niezwykle istotny, ponieważ pozytywnie wpłynie na naszą stronę internetową.

Darmowy certyfikat z CloudFlare

CloudFlare oferuje w pełni darmową wersję certyfikatu SSL. Uczyni on Twoją stronę bezpieczną w oczach przeglądarek internetowych. Dodatkowo instalacja certyfikatu jest bardzo prosta. Wystarczy przejść na stronę cloudflare.com, założyć konto w systemie. Kolejnym krokiem jest logowanie się. Następnie dodanie domeny, na której planujemy umieścić certyfikat SSL.

Krótka informacja jak działa darmowy certyfikat SSL z cloudflare.

Jak uzyskać darmowy certyfikat SSL?

W kolejnym kroku mamy do wyboru plany FREE, PRO, BUSINESS oraz ENTREPRISE. Wybieramy pierwszą opcję, po czym system poinformuje nas o konieczności zmiany adresów DNS na wskazane przez usługę Cloudflare. Dokonuje się tego najczęściej w panelu administracyjnym naszego hostingodawcy. W razie jakichkolwiek problemów możesz skontaktować się z biurem obsługi klienta, który z pewnością szybko udzieli Ci niezbędnych wskazówek. Po przeprowadzeniu tej czynności, należy odczekać około 24 godzin w związku z zmianą DNSu.

Następnego dnia należy sprawdzić, czy proces podmiany adresów DNS przebiegł pomyślnie za pomocą przycisku “Recheck Nameservers”. Jeżeli ujrzymy aktywny status, możemy przejść do następnego kroku, jakim jest przejście na zakładkę “Crypto” i przesunięcie paska przy opcji “Always use HTTPS” na “ON”.

Ostatni krok

Kolejnym krokiem jest przejście do zakładki “Page Rules”, gdzie należy umieścić regułę pozwalającą na przypisanie certyfikatu do Twojej domeny. W polu tekstowym należy wpisać adres Twojej strony według wzorca – http://*domena.pl/*, dzięki czemu zarówno strona główna, jak i każda inna podstrona zostaną objęte certyfikatem SSL.

W tym momencie Twoja domena powinna mieć przy adresie zieloną kłódkę. Jeżeli jednak tak się nie dzieje, zainstaluj na swoim wordpressie wtyczkę CloudFlare Flexible SSL, która z pewnością wyeliminuje problemy z aktywacją certyfikatu.

źródło obrazków:
www.cloudflare.com

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o