Czym są słowa łączące – przejściowe?
Wyżej wspomniane słowa łączą części wypowiedzi. Jednym z synonimów wyżej wspomnianych słów są słowa tranzytowe. W ten sposób, że powstaje teza oraz ocena w jednym zdaniu. Przykładem takiego zdania jest „Ten kwiat jest piękny ponieważ ma barwne kolory”. Kolejnym przykładem może być „Nasze usługi są najlepsze, ponieważ podchodzimy do klienta indywidualnie”. Wykorzystywanie tego typu słów sprawia, że treść (content) jest lepiej odbierana przez odwiedzającego. Dodatkowo słowa łączące – przejściowe wskazują drogę odwiedzającemu w artykule. Przykładowo, gdy chcemy coś porównać, np. swoje usługi do usług konkurencji użyjemy słów: „podobnie do”, „w przeciwieństwie do”. Natomiast jak będziemy chcieli podsumować swoją wypowiedź to użyjemy takich słów jak: „konkludując”, „na zakończenie”, „reasumując”. Dzięki temu osoba czytająca wie jaka część zdania może się pojawić w dalszym etapie wpisu czy artykułu.
Komunikaty w Yoast SEO.
Wtyczka do wordpressa Yoast SEO, która wspiera tworzącego treść w jej optymalizacji pod kątem SEO. Wskazuje w komunikacie na poprawne używanie lub nie używanie słów łączących/przejściowych w treści.
Dwa komunikaty w języku Polskim:
Pozytywny (wskazuje na prawidłowe zastosowanie słów łączących – przejściowych w tekście):
Negatywny (wskazuje na nieprawidłowe zastosowanie słów łączących – przejściowych w tekście):
Tutaj wskazuje procentowe wykorzystanie tych słów w tekście, należy w takim przypadku dopisać kilka tego typu zwrotów.
Słowa łączące – przejściowe, przykłady:
– Przyczynowe: dlatego, ponieważ, ze względu na;
– Wniosek: konkludując, reasumując, podsumowując, w rezultacie;
– Wskazanie kontrastu lub porównania: w przeciwieństwie do, w opozycji do, podczas gdy, podobnie do;
– Sygnały przypuszczające: prawie, bezsprzecznie, wydaje się, prawdopodobnie,
– Nacisk: na pewno, oczywiście, jeszcze bardziej, przede wszystkim;
Podsumowanie:
Używając słów łączących, przejściowych czy tranzytowych dobrze wpływamy na roboty google. Dzięki czemu nasza strona znajdzie się wyżej w wyszukiwarce pod danym słowem kluczowym. Nasza strona również stanie się bardziej atrakcyjna dla odwiedzających.
Źródło:
2 thoughts on “Co to są słowa łączące – przejściowe”
Czy można prosić o informację, w jaki w jaki sposób słowa łączące działają na pozycjonowanie?
Słowa łączące pozwalają na łączenie semantyczne różnych elementów zdania lub tekstu w bardziej naturalny sposób. Jak to działa?
Dziennikarzowi słowa łączące pozwalają po pierwsze na wejście na wyższy poziom pisania tekstów jakim jest technika „opowiadania o czymś”. Wymusza ona naturalną narrację, bliską struktury języka mówionego.
Po drugie, dzięki słowom łączącym artykulacja idei jest bardziej płynna i logiczna.
Po trzecie wreszcie, słowa łączące pozwalają na lepszą, bo bardziej przejrzystą i zrozumiałą prezentację argumentów.
Wydaje się to niby łatwe, ale to złudzenie. W rzeczywistości, nie wszyscy dziennikarze, nawet doświadczeni, potrafią tak pisać. Z reguły potrzeba kilku lat doświadczenia w pisaniu, a autorzy prostych tekstów SEO nie mają zazwyczaj ani wiedzy na ten temat, ani wystarczającego warsztatu, ani najmniejszego pojęcia o erystyce.
Z drugiej strony, czytelnikowi słowa łączące umożliwiają lekturę tekstu w bardziej płynny i naturalny sposób. Czytelnicy wolą teksty pisane jak „opowieść o czymś”, bo mogą one również ocieplić zimną relację z jakiegoś wydarzenia.
I to właśnie z tych wszystkich powodów Google nadaje słowom łączącym taką wagę. To bowiem słowa łączące odróżniają tekst o wysokiej wartości dodanej od pisanych na kolanie precli SEO.
NB. W tym krótkim komentarzu użyłem 12 słów i fraz łączących 🙂